Title: loading-lazy
Author: dabohaze
Published: <strong>6 maj 2020</strong>
Last modified: 6 maj 2020

---

Sök tillägg

Det här tillägget **har inte testats med någon av de 3 senaste huvudversionerna 
av WordPress**. Det kanske inte längre underhålls och kan ha kompatibilitetsproblem
när det används tillsammans med nyare versioner av WordPress.

![](https://s.w.org/plugins/geopattern-icon/loading-lazy.svg)

# loading-lazy

 Av [dabohaze](https://profiles.wordpress.org/dabohaze/)

[Ladda ner](https://downloads.wordpress.org/plugin/loading-lazy.zip)

 * [Detaljer](https://sv.wordpress.org/plugins/loading-lazy/#description)
 * [Recensioner](https://sv.wordpress.org/plugins/loading-lazy/#reviews)
 *  [Installation](https://sv.wordpress.org/plugins/loading-lazy/#installation)
 * [Utveckling](https://sv.wordpress.org/plugins/loading-lazy/#developers)

 [Support](https://wordpress.org/support/plugin/loading-lazy/)

## Beskrivning

When adding media on the post screen, automatically add loading = ”lazy” to the 
img tag.

You don’t have to write loading = ”lazy” manually.

### Arbitrary section

### A brief Markdown Example

## Installation

 1. From the WP admin panel, click “Plugins” -> “Add new”.
 2. In the browser input box, type “loading-lazy”.
 3. Select the “My Custom Style Css Manager” plugin and click “Install”.
 4. Activate the plugin.

## Vanliga frågor

### A question that someone might have

### What about foo bar?

Answer to foo bar dilemma.

## Recensioner

Detta tillägg har inga recensioner.

## Bidragsgivare och utvecklare

”loading-lazy” är programvara med öppen källkod. Följande personer har bidragit 
till detta tillägg.

Bidragande personer

 *   [ dabohaze ](https://profiles.wordpress.org/dabohaze/)

”loading-lazy” har översatts till 2 språk. Tack till [översättarna](https://translate.wordpress.org/projects/wp-plugins/loading-lazy/contributors)
för deras bidrag.

[Översätt ”loading-lazy” till ditt språk.](https://translate.wordpress.org/projects/wp-plugins/loading-lazy)

### Intresserad av programutveckling?

[Läs programkoden](https://plugins.trac.wordpress.org/browser/loading-lazy/), kika
på [SVN-filförvaret](https://plugins.svn.wordpress.org/loading-lazy/) eller prenumerera
på [utvecklarloggen](https://plugins.trac.wordpress.org/log/loading-lazy/) via [RSS](https://plugins.trac.wordpress.org/log/loading-lazy/?limit=100&mode=stop_on_copy&format=rss).

## Meta

 *  Version **1.0.0**
 *  Senast uppdaterat **6 år sedan**
 *  Aktiva installationer **Färre än 10**
 *  WordPress-version ** 5.4 eller senare **
 *  Testat upp till **5.4.23**
 *  PHP-version ** 7.2 eller senare **
 *  Språk
 * [English (US)](https://wordpress.org/plugins/loading-lazy/), [Spanish (Chile)](https://cl.wordpress.org/plugins/loading-lazy/)
   och [Spanish (Spain)](https://es.wordpress.org/plugins/loading-lazy/).
 *  [Översätt till ditt språk](https://translate.wordpress.org/projects/wp-plugins/loading-lazy)
 * Etiketter
 * [comments](https://sv.wordpress.org/plugins/tags/comments/)[spam](https://sv.wordpress.org/plugins/tags/spam/)
 *  [Avancerad vy](https://sv.wordpress.org/plugins/loading-lazy/advanced/)

## Betyg

Än så länge har inga recensioner skickats in.

[Your review](https://wordpress.org/support/plugin/loading-lazy/reviews/#new-post)

[Visa alla recensioner](https://wordpress.org/support/plugin/loading-lazy/reviews/)

## Bidragande personer

 *   [ dabohaze ](https://profiles.wordpress.org/dabohaze/)

## Support

Har du något att säga? Behöver du hjälp?

 [Visa supportforum](https://wordpress.org/support/plugin/loading-lazy/)

## Donera

Skulle du vilja bidra till utvecklingen av detta tillägg?

 [ Donera till det här tillägget ](http://example.com/)